A Bukarestben élő és alkotó fotós, Lucian Bran művészetében gyakran vizsgálja a valóság és a fikció, a lényeg és a látszat közti határt. Promised Land című sorozata is épp erről szól: a panellakások és éttermek falait borító, grandiózus természetfotók paradicsomi fantáziavilágba repítik az embert.
A giccses és mégis monumentális faliposzterek az álmodozás segédeszközeivé, egyben optimizmust kifejező kiegészítőkké váltak a nyolcvanas évek Romániájában. A Bran fotóiban rejlő koncepció lényege, hogy a poszterek keretét az azt körülvevő tárgyak adják, kontrasztot érzékeltetve.
továbbiak
design
Részben papírból készült palackra áll át a Coca-Cola
Bármennyire is szerettük az ikonikus kólásüvegeket (az üveget, nem a műanyagot), belátjuk, hogy itt az ideje annak, hogy egy akkora cég, mint a Coca-Cola, tegyen valamit a környezetért.
A napokban mutatta be a kólásüveg papír-prototípusát a Coca-Cola. A flakont egy dán startuppal, a Paboco Pioneer-rel közösen fejlesztette. A terv az,
architecture
Az óceán fölé emelnék a pandémia áldozatainak emlékművét
A negyven méter átmérőjű, kör alakú építészeti installációt az uruguay-i óceánparta tervezték. Az építmény amellett, hogy a járvány áldozatainak állít emléket, új perspektívából teszi megtapasztalhatóvá az óceánpartot.
Még javában benne vagyunk a koronavírusban, de van, akinek a fejében már csak emlék az egész: a Gómez Platero uruguay-i építésziroda már az
architecture
Ilyenek is lehetnének a városok a pandémia után
Építészek és tervezők vízióinak sora jelenik meg arról, milyen lehet az épített környezet és a városi élet a pandémiát követően. Az O2 Design Atelier koncepciója szerint felfelé fogunk építkezni.
A maláj építészstúdió szerint a pandémiát érdemes egyfajta jelzésként értelmezni arra vonatkozóan, hogy a bolygó pusztulását csakis radikális lépésekkel és közös