Az ipari terek szimmetriája

Az ipari terek szimmetriája

Alastair Philip Wiper brit fotográfus legújabb albumában olyan helyeket ismerhetünk meg, melyekre hétköznapi ember másképp nehezen juthatna el. A Koppenhágában élő művész kiváló érzékkel mutat meg raktárakat, gyárépületeket, hajógyárakat teljes komplexitásukban. Képeinek segítségével az Adidas, a Boeing, az Európai Űrügynökség és az Európai Nukleáris Kutatási Szervezet (CERN) kapui is megnyílnak előttünk, fotóiban pedig az ipari terek mintáit és szimmetriáját ragadja meg.

„Olyan rendszereket, szerkezeteket és gépeket állítunk elő, amelyek biztosítják alapvető szükségleteink kielégítését és megválaszolják az univerzummal kapcsolatos kérdéseinket. A gépek mesélnek igényeinkről és vágyainkról, reményeinkről és ostobaságainkról, jövőképeinkről” – mesélte Wiper nyilatkozatában.

„Szeretném, ha az emberek elgondolkodnának azon, mit tartanak gyönyörűnek, hiszen sok mindenről mondhatjuk el, hogy csúf és gyönyörű is egyszerre. Az »Unintended Beauty« címet provokatívnak szántam. Sok szép dologban ugyanis néha egy kis csúnyaság is megbújhat” – mondta el Alastair Philip Wiper.

A könyv innen rendelhető meg.

Forrás: Thisispaper

továbbiak
Töltsd fel a telefonod vízzel!
design

Töltsd fel a telefonod vízzel!

A lámpásként is használható, praktikus HydraCell készülékkel akár tízszer is feltölthetjük telefonunkat, beüzemeléséhez pedig csupán két alkotóelemre van szükségünk: vízre és sóra. „A legsötétebb időkben is megtalálhatjuk a boldogságot, ha az ember nem felejt el fényt gyújtani” – ezzel az Albus Dumbledore-tól vett idézettel vezeti fel a Yanko Design cikke [https:
Moholy Formatervezési Ösztöndíj X HYPE | Lévai Zsófia
design

Moholy Formatervezési Ösztöndíj X HYPE | Lévai Zsófia

2019-ben nyolc fiatal tervező, illetve designteoretikus vehetett részt a féléves Moholy-Nagy László Formatervezési Ösztöndíjprogramban, amelyet a Magyar Formatervezési Tanács kezel, amelynek finanszírozásában a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala és az Emberi Erőforrások Minisztériuma vesz részt. Az ösztöndíj során a pályázók megvalósíthatták önállóan kialakított, illetve gyártói együttműködéssel kidolgozott szakmai programjaikat. Tudjatok meg
Kortárs kápolnák
architecture

Kortárs kápolnák

A szakrális építészet a 21. századi architektúrájának egyik legizgalmasabb területe, hiszen már létezése maga tucatnyi vitát generál. A több évszázada tartó szekuralizáció eredményeképp jogos lehet a kérdés, hogy szükség van-e egyáltalán új szakrális épületekre. Az építészek ugyanakkor érdekes kihívásokra különleges válaszokat adnak máig is templomok tervezésével. Németországban az ezredforduló óta