A covid és a hasonló szélsőséges történések egy sokkal rugalmasabb, változó munkaerőpiacot teremtettek – a rohanó világunk által diktált ütem pedig immár a tárgykultúrába is begyűrűzik. A Mute legújabb tervezése lehetővé teszi az irodaterek egyszerű és gyors kialakítását, ami ráadásul igazi üstökösként robbant be a designiparba.
Az akusztikus panelekkel foglalkozó Mute célja, hogy minél innovatívabb megoldásokat találjon az irodai terek fenntarthatóbbá és komfortosabbá tételéhez. A cég alapítója, Szymon Rychlik folyamatosan együttműködik lengyel tervezőkkel, ráadásul termékeiket a saját laborjukban tesztelik és szerelik össze. A Mute sikere nem kérdés, tervezéseik olyan világhírű cégek irodáiban bukkannak fel, mint a Microsoft, a Netflix, de előfordul néhány a Ritz szállodákban is. Ezúttal egy moduláris szobát hoztak létre, amely lehetővé teszi a kész irodaterek rugalmas átalakítását.
Az OmniRoomra keresztelt tervezés olyan cégek számára készült, amik nyitottak a flexibilis és környezetbarát megoldásokra az irodák elrendezésében. Rugalmassága abban is megmutatkozik, hogy az OmniRoom kétféleképpen is használható – elsősorban a megrendelő választhat száz, már építészek által előre megtervezett konfigurációból, amik között konferenciatermek, kabinok vagy akár ruhatár egyaránt megtalálható, de személyre szabott lehetőség is elérhető tizenhárom előregyártott modulból, amik szabadon variálhatóak.
Az OmniRoom sajátossága továbbá még az is, hogy az összeszerelési technológiája gyors és egyszerű – a cég által kifejlesztett bepattintható rendszernek köszönhetően a modulok összeszerelése szerszámok nélkül is könnyen lebonyolítható. Ráadásként a koncepció környezetbarát alternatívája a merev, nem mozgatható gipszkarton szerkezeteknek, amelyek még mindig bevett gyakorlatok a modern irodatervezés világában. Kevesebb hulladéktermelés, kevesebb CO2-kibocsátás és végtelen rugalmasság – az OmniRoom a jövő irodáinak előszobája.
Mute | Web | Facebook | Instagram
Forrás: Design Alive, designboom