A mostani FlashArt címlapján is Felsmann Istvánt, legóból épített képstruktúráinak egyik darabja virít, bizonyítván, hogy a lego annyira örök és kortalan, hogy nem csak a játékiparban, hanem a művészetben is állandóan jelen van.
Mit lehet kifejezni vele? Szinte bármit.
A napokban felfedezett ‘lego albums’ tumblr oldalon pedig Harry Heaton nem győzi a kéréseket teljesíteni, hogy elkészítse azokat az ajánlásokat/kéréseket amiket lego és zenerajongók zúdítanak rá. Lapozgatva a sok borító között hamar rájöhetünk, hogy az igazán jó album borítókat lehet azonnal felismerni.
A képlet azonban nem ilyen egyszerű, mert az ismeretséghez sok mindennek együtt kell állnia. Mikori születésűek vagyunk, a zenei ízlésünk, hogy valaha sétálgattunk-e nyitott szemmel lemezboltban, az adott album sikerei és persze a befogadóképességünk is nagyban szerepet játszik.
Kedvenc külföldi albumaim kikeresése után gondoltam, hogy elkészítek egy sorozatot én is a nagy hazai együttesekről, korszakalkotó albumokról, azokról akik beírták magukat a zenetörténelembe.
Íme a 14 album borító: (ha nem megy a felismerés a képek alatt ott a megoldás, csak jelöld ki őket)
30y – no.4
Ákos – Ikon
Anima Sound System – Tedd a napfényt be a számba
Beatrice – Utálom az egész XX. századot
Belga – 3
Brains – refresh the style
Ganxsta Zolee és a Kartel – Egyenesen a gettóból
Hősök – Négy évszak
Irie Maffia – Beast
Kispál és a Borz – Napozz a holddal
LGT – Ringasd el magad
Omega – 8
Punnany Massiv – Sun Kick EP
Tankcsapda – Baj van!