Mindennapi tárgyaink realisztikus, hímzett filcszobrokon kelnek új életre némi popart-esztétikával fűszerezve. A lengyel Alicja Kozlowska alkotásai a fogyasztói árucikkek és a művészet közötti összefüggéseket vizsgálják.
Alicja szerint a tömegesen gyártott termékek csomagolástervezői lehetnek a legkreatívabb művészek, a fogyasztói társadalom mégsem ismeri el ezeket a munkákat. A bonyolult hímzéssel, artquilt technikával létrehozott darabokat Andy Warhol munkássága inspirálta.
Alicja Kozlowska | Web | Instagram
Forrás: Designboom
továbbiak
east
Tárgyfétis 7. rész | „Felhő” lámpacsalád
Az ezüstösen csillogó, felhőként lebegő, egyszerű formákból építkező lámpák a hetvenes években látták meg a napvilágot, s ma is valódi kuriózumnak számítanak. Hogy miért? Elmeséljük.
A „Felhő” lámpacsalád tagjaiba belefuthattak már a vintage szerelmesei anélkül, hogy tudták volna: magyar formatervezésű tárgyegyüttesről van szó. A lámpákat az Opteam csoportként ismert tervezőgárda
art
Modern szőnyegek absztrakt vonalakkal | Dare to Rug
Képzeljünk el egy olyan szőnyegmárkát, amely fények, terek és tárgyak kapcsolatát tárja fel, és mindezt nem fél karakteres színekkel prezentálni. A Dare to Rug szőnyegek bármilyen szobába életet varázsolnak.
A Dare to Rug az első román designermárka, mely kortárs szőnyegeket készít. A kortárs designnak jelentős szerepe van a márkánál, de
design
Egy funkcionális műtárgy | Az újratervezett Braun Wandanlage
Idén ünnepli századik születésnapját a designóriás Braun. Ebből az alkalomból több ikonikus modelljüket is újratervezték Virgil Abloh formatervező közreműködésével: köztük a Wandanlage lejátszót is.
A Braun azok közé a cégek közé tartozik, amelyek a mai napig meghatározzák, hogyan festenek és hogyan működnek eszközeink. Egy kis újrafényezés azonban a klasszikusoknak sem