Egy jó írás megjelenéséhez elengedhetetlen a jó téma, azonban ezen felül rengeteg utánajárás, kreativitás, elszántság és természetesen csapatmunka is szükséges. Hiszen azt a bizonyos izgalmas témát először fel kell ismerni, az interjúalanyokat sokszor le kell “vadászni”, szükség van szép fotókra, kreatív és egyedi illusztrációra, és még megannyi dologra, amelyek végül együtt alkotnak egy teljes egészet. A Hype&Hyper csapatának tagjai most arról mesélnek, hogy idén mely cikkeket volt a legemlékezetesebb elkészíteni!
A jelen megéléséről szólt Pakosz Anna experimentális kiállítása
Az egész szeptember eleji hétvégét egyfajta mélységes nyugalomérzet hatotta át. Varga Matti fotóssal kocsikáztunk le vasárnap délután, mindenféle dugó nélkül a Balatonfelvidékre. Káptalantótiban aztán nem kis nehézségek árán megtaláltuk a keskeny ösvényt, ami szőlőtőkék mellett vezetett fel az eldugott kis meditációs komplexumba. Itt tartotta Pakosz Anna képzőművész az experimentális, egyestés kiállítását. Az elején még kicsit aggódtam, hogy hogy fogja bírni a régi autó alja a dimbes-dombos terepet (a hangokból ítélve, nem lehetett kifejezetten hálás), aztán megérkeztünk, és minden hétköznapi dologgal kapcsolatos gondolat kint maradt. Teáztunk a naplementés panorámát csodálva, aztán egy begyújtatlan szaunában néztünk képeket és hallgattunk verseket, amiket további rendhagyó lokációk, egy közös elcsendesülés, kerti vacsora és tábortűz követett. A tűzbe mindenki bedobott egy cetlit, amire valami olyasmit írt, amitől szeretne elszakadni az életében. Közben végig az járt a fejemben, hogy az ilyen alkalmakért igazán megéri beáldozni a vasárnapokat. Koromsötétben, élményekkel tele utaztunk haza. Jegyzeteket szokásomtól eltérően alig készítettem az eseményről, nem éreztem a szükségességét. Az elkészült fotók pedig pontosan visszaadták azt a különleges hangulatot, amit ott megtapasztalhattunk.
Gollob Lilla, szerző
Nehéz egyetlen tartalmat kiemelni az elmúlt évből, mert fordítóként rengeteg szuper tartalom készítésében veszünk részt.
Ezért inkább egy egész sorozatot választottam, játékosság jeligével! Nagyon szerettem az októberi Objective-t! Szuper karakterek bukkantak fel az interjúkban, a tárgyakon keresztül pedig izgalmas személyes történetek bontakoztak ki. Az, hogy kapcsolódó posztokban a szerkesztőségből is többen megmutatták egy-egy kedvenc tárgyukat, még emlékezetesebbé és szerethetőbbé tette számomra a sorozatot.
Szefcsik Dóra, fordító
Modern-nomád luxus Szekszárdon
A 2021-es évben, ami rengeteg bizonytalansággal, feszültséggel és változással telt (és nem tudom, ki hogy érzi, de itt nem csak a covidra gondolok, valahogy idén mintha minden kifordult volna a sarkából), még jobban felértékelődtek a szememben a nyugalom pillanatai és helyszínei. Én ezt egyik alkalommal a Szegzárd – the lodge-ról készült anyagunk készítése közben tapasztaltam meg. Üdítő érzés volt egy olyan helyen, térben lenni, ahol minden klappol: ahol már az is jó érzéssel tölt el, hogy milyen anyagok érintkeznek a bőrömmel a házak hűs betonpadlójától kezdve a gyapjúszőnyegen át a konyhapultig. Szerintem egy enteriőr kialakítása során az ördög tényleg a részletekben rejlik, bármennyire is kliséként hangzik. Házigazdánk, Dudás Péter abszolút ezt az attitűdöt képviselte, a Szegzárdban egyszerűen tényleg minden a helyén van: az anyagok, a színek, a világítás. És persze a vendéglátás is, ami olyan jól sikerült, hogy ennek a két napnak nemcsak rengeteg inspirációt, de azóta tartó barátságokat is köszönhetek.
Gyöngy Orsi, főszerkesztő
“Büfé” és “Külföldi közösségek itthon“
Nem tudok egyet választani, két sorozatot is kell emelnem. A “Büfé” és “Külföldi közösségek itthon” részeit is nagyon szeretem, mert új szemmel nézhetek arra, ami a tányéron van.
Geiger Bianka, szerző