A Pritzker-díjas építész, Shigeru Ban 2011-ben hozta létre a moduláris válaszfal rendszerét, hogy egyszerű megoldást nyújtson a magánélet fokozására az evakuációs központokban. Először a Japán keleti részét érintő nagy földrengést (2011) követő menedékhelyeken, azóta Covid-19 oltási fülkéknek használták őket, most pedig az Ukrajnából menekülők számára is újrahasznosították a koncepciót.
A háború kezdete óta a rendszert a nyugat-ukrajnai Lvivben, Lengyelországban és Franciaországban lévő óvóhelyeken is bevetették, és a tervek szerint hamarosan Németországban és Szlovákiában is bevezetik.
Shigeru Ban Architects | Web | Facebook
Forrás: Dezeen
továbbiak
divat
Az ukrán divattervező, Irina Dzhus menekülés során megmentett kollekciója
Irina Dzhus nem sokkal a háború kitörése után, hányattatott körülmények között menekült Varsóba. Három macskáján kívül egy bőröndöt rakott tele avantgárd divatmárkája, a DZHUS legújabb kollekciójával. Férje, aki egyben az üzlettársa is, a határ másik oldalán maradt. Irina most a megmentett ruhadarabokból igyekszik segítséget kovácsolni az országának.
„Egy hónap telt
design
A pink már 150 évvel ezelőtt is ultramenő volt!
A Zsolnayról sokunknak a gazdag ornamentikájú és a karakteres, csillogó eozin mázas dísztárgyak jutnak eszünkbe, de a pécsi kerámiagyár történetének van egy (talán) kevésbé ismert fejezete is. Erről a pink korszakról mesél – igazán élvezetes formában – a nemrégiben megjelent „A rózsaszín Zsolnay” című könyv. Mi már beszereztük, s most meg is
digitális
Dubai őserdővé változott
Jyo John Mulloor digitális művész áll a #LetItBloomDubai projekt mögött, mely során Dubai buja őserdővé változott. A művész korábban téli tájként „festette“ le az Egyesült Arab Emírségek legnagyobb városát, hóba burkolva Dubai látványosságait.
Az ámulatba ejtő alkotás most újabb állomásához érkezett, az álom ihlette havas tájat víziószerű zöld növényzet váltotta