Pályázati felhívás – EDGE Award

Pályázati felhívás – EDGE Award

Az Építészfórum negyedik alkalommal szervezi meg az Építészfesztivált, amely idén megújult formában, a nemzetközi közönséget is megszólítva EDGE Építészeti Fesztivál Budapest (EDGE Fest) név alatt folytatja működését. A konferencia nemzetközi szinten is progresszív és előremutató építészeti témákkal foglalkozik, az újonnan alapított díj pedig ezen törekvéseket támogatja. A pályázat május 15-ig várja hazai és nemzetközi építészek és határterületeken alkotók angol nyelvű jelentkezését öt kategóriában.

EDGE Fest

Az Építészfórum szervezésében megvalósuló Építészfesztivál az építészet és társszakmái iránt érdeklődőket szólítja meg 2022 óta. Az évente megrendezett esemény célja, hogy platformot biztosítson a szakmai párbeszédnek, az építészetet érintő globális és lokális kérdések megvitatásának, valamint elősegítse a különböző területek közötti kommunikációt és együttműködést. A negyedik alkalommal jelentkező program megújult formában, a nemzetközi közönséget is megszólítva EDGE Fest név alatt folytatja a megkezdett munkát.

Mit jelent 2025-ben építésznek lenni? Mik az új kihívások, amelyekkel szembe kell néznünk? Milyen társadalmi, ökológiai és technológiai változások zajlanak jelenleg? Mit jelent korunk esztétikája, és milyen gondolatokat fejeznek ki az új formanyelvi kísérletek? Kell-e egyáltalán építeni, és ha igen, milyen formában, milyen eszközökkel és kiknek? Milyen lesz a jövő társadalma, és az építészet ehhez miként képes viszonyulni? Hogyan tud a tartósság jegyében épített ház ezekre a változásokra reflektálni? Milyen lehetőségek állnak az építészek előtt, ha komolyan veszik az aktuális kihívásokat?

Ezekre és sok más aktuális kérdésre keresi a választ a július 3–4. között a Dürer Kertben megvalósuló építészeti fesztivál, amely egyszerre konferencia, társasági esemény és díjátadó rendezvény. A budapesti EDGE Fest egy olyan konferencia, amely regionális és európai szinten is progresszív és előremutató témákkal foglalkozik, a díj pedig ezen törekvéseket támogatja.

Fotó: Dürer Kert

A fesztivál során nemzetközi és magyar előadók tárják fel az ökológiai, társadalmi, technológiai és esztétikai problémák különböző aspektusait, miközben a díj lehetőségeket teremt új felvetések kifejeződésére. A jövőbe mutató tervek elismerése révén ez a szellemi diskurzus kiegészülhet olyan ötletekkel és elméletekkel, amelyek az elkövetkező generációk számára meghatározó irányt mutathatnak. Az EDGE Fest célja, hogy minden olyan gondolatnak teret adjon, amely kimozdítja a szakma képviselőit a komfortzónájukból, egyúttal feltárja a jövőbe mutató perspektívákat is.

A konferencia előadói közt a nemzetközileg elismert építészektől a helyi fiatal tehetségekig megtalálható mindenki, akinek van releváns mondanivalója a közönség számára, és képes egy olyan diskurzusba bekapcsolódni, amelyben a különböző generációk és az eltérő kulturális megközelítések is elférnek.

EDGE Awards

Az EDGE Award célja, hogy olyan progresszív projekteket, koncepciókat mutasson be, amelyek az építészet és a formatervezés határait feszegetik. A díjra hazai és nemzetközi építészek és határterületeken alkotók egyaránt jelentkezhetnek.

Ha a munkád a jelen és a jövő társadalmi, ökológiai vagy elméleti kihívásait vizsgálja, jelentkezz a felhívásra! Küldd be projektedet május 15-is az öt díjkategória egyikébe, és csatlakozz a jövő határát újradefiniáló kezdeményezéshez!

Díjkategóriák

READY?MADE – Megépült projektek

A megépült épületek kategóriába a méret és a funkció korlátozása nélkül azokat az alkotásokat várjuk, amelyek a szokásos, begyakorolt megoldásokhoz képest új utakat keresnek és reprezentálnak. Ebben a szegmensben a zsűri az építészeti implementáció minőségét és a megvalósult alkotás karakterét értékeli.

ON THE STREETS – Köztérrel foglalkozó projektek

Olyan projektek nevezését várjuk ebbe a kategóriába, amelyek a köztér szerepének újragondolásával foglalkoznak – lehet szó időszaki vagy állandó installációról, térbeli alkotásról, köztér-kialakításról vagy -felújításról.

TOPIA – Jövőképek és kísérletek

Ebben az építészetelméleti megközelítéseket összegző kategóriában potenciális jövőképekkel, a jövő kihívásaival foglalkozó építészeti munkák és spekulatív építészeti projektek versenyeznek.

VIRTUAL INSANITY – Virtuális helyek építészete

Az elmúlt évtizedekben a vizuális kultúrán belül megerősödtek a digitális térben született és virtuális térben készült alkotások. A díjkategória a video-játék-építészet, filmes szcenográfia valamint a virtuális szobrok és terek építészeti relevanciáját értékeli.

HOLD IT – Mire képes a design?

Olyan belső és külső terekhez kapcsolódó egyedi tervezésű tárgyakat keresünk, amelyek kritikai reflexióval, konceptuálisan vagy akár személyességük révén képesek korunk kihívásaira reagálni.

A nevezés részletei, az egyes kategóriákra vonatkozó kritériumok és benyújtandó anyagok listája a letölthető pályázati felhívásban található. A jelentkezési felület ittérhető el. Kérdés esetén az alábbi címen állunk rendelkezésre: hello@edgefest.hu.


EDGE Fest

Honlap: https://edgefest.hu/

Facebook: https://www.facebook.com/edgefestbudapest

Instagram: https://www.instagram.com/edgefestbudapest

Szervező: https://epiteszforum.hu/

Letölthető pályázati felhívás: https://edgefest.hu/EDGE_awards_EN.pdf

Jelentkezés: https://forms.gle/BTQoaPfeNneGXpPq5

Kapcsolat:

Sütöri Laura
projektmenedzser
hello@edgefest.hu
+36202812858

továbbiak
Gyarmatosítás új nézőpontból
stratégia

Gyarmatosítás új nézőpontból

A gyarmatosítás sötét múltja árnyékot vet Nyugat-Európára. De a hódításnak voltak világosabb oldalai is: mit adott India számára Nagy-Britannia? Ki szabadította fel és szüntette meg a rabszolgaságot? Milyen mértékben fizetjük ma a gyarmatosítás súlyos árát? Interjúnk Nigel Biggar oxfordi professzorral. Bűntudatot érez az Egyesült Királyság gyarmatosító múltja miatt? Nem, nem
Befagyott határ, megfagyott lelkek
stratégia

Befagyott határ, megfagyott lelkek

Történetek a belarusz-lengyel határról. A nyírfák végtelen tengerében filozófiai mélység lakozik. Egyfajta európai őserő. Észak-keleten a nyírfák tízezer éve a történelem szemtanúi, a Lengyelországban található Białowieża-erdő pedig az európai síkvidéket egykor borító hatalmas kiterjedésű őserdő legnagyobb megmaradt darabja – különleges szellemek otthona. Az erdő az emberi behatásra egyre jobban visszaszorul, apró
Dinamikus művészet és hagyományos farsangtemetés – téli úti célok Közép-Európában
lifestyle

Dinamikus művészet és hagyományos farsangtemetés – téli úti célok Közép-Európában

Síelnél vagy múzeumba mennél? Túráznál a hófödte tájon, vagy inkább egy egyedi designbolt melegében nézelődnél? Innál egy finom kávét, kipróbálnál új ételeket? Irány Krakkó, Szófia, Brassó vagy Szentendre – mindegyik városban számtalan lehetőség vár télen is, most pedig bemutatjuk, hogy melyik helyen hova érdemes elmenni! Krakkó – a régi és a modern,