A lehető legkevesebb design | Clemens Strobl pincészet

A lehető legkevesebb design | Clemens Strobl pincészet

Az Ausztria északkeleti részén fekvő Clemens Strobl borászat kialakításában a borkészítés művészetére és mesterségére esik a hangsúly; enteriőrjében a letisztult, nyers, természetes anyaghasználat és színtónusok dominálnak. A visszafogott és kifinomult designt az osztrák Destilat stúdió jegyzi.

A Clemens Strobl családi borpincészet már önmagában is különleges: boraik karakteres ízvilággal rendelkeznek, némi kísérleti jelleggel fűszerezve. A borászat jellegzetes borai már a második generáció kezei alatt készülnek, így az új enteriőr kialakításában is a borkészítés mestersége került az előtérbe, háttérbe szorítva a látványos vagy harsány designelemek használatát.

A borászat épülete két átalakított és újjáépített istállóban kapott helyet, amelyeket egy rácsozott üvegfallal rendelkező egységgel kapcsoltak össze. Az egyik istállót felújították, de még mindig eredeti téglahomlokzatát őrzi; a másik helyét pedig egy kortárs, fehérre festett szerkezet vette át.

A letisztult végeredmény érdekében a Destilat stúdió nagyon visszafogott színpalettát és formanyelvet, valamint egyszerű anyagokat választott.  „A szürke különböző árnyalatai előtérbe helyezik a borkészítés folyamatát” – emelte ki a stúdió a Dezeennek adott interjújában.

A szürke színtónusok a borászat mennyezetét borító törtfehér Heraklith csempével (fa és gyapjú keverékéből készült csempe – a szerk.) és betonpadlóval, valamint acélhordókkal társulnak. A Destilat a különböző funkciójú terek, köztük irodahelyiségek, kóstolóterem, konyha és eseménytér nagy részét üresen hagyta, így az ablakokon beáramló fény színtereként működhetnek.

Forrás: Dezeen

Destilat | Web | Facebook | Instagram
Clemens Strobl | Web

továbbiak
Meditatív kerámiák Lengyelországból | Nami Studio
art

Meditatív kerámiák Lengyelországból | Nami Studio

Távol-Keletre repítenek bennünket a lengyel Mateusz Pascal Łotocki és Elka Kosek kézműves kerámiái. Nemcsak egymással, hanem a tradicionális japán tárgykultúrával is szerelembe estek: korábbi, pasztellárnyalatú porcelánjaikat minimalista stílusú, meditatív kőedények váltották fel. Tárgyaikban és márkanevükben a nyugodt szemlélődés, a kontempláció egyaránt megjelenik, a japán „nami” ugyanis hullámzást jelent. Meséljetek egy
Vibráló tapétától a játékos kínálótálig | Magyar Design a Hungexpón
design

Vibráló tapétától a játékos kínálótálig | Magyar Design a Hungexpón

Idén október 7-11. között várta a látogatókat az Otthon Design kiállítás és vásár a Hungexpo területén. A koronavírus ugyan tagadhatatlanul nyomot hagyott ezen a rendezvényen is, ám panaszra igazán nem lehet okunk: a magyar tervezők még a pandémia közepén is tudtak újat mutatni. Mutatjuk, mi mindent láthatott a közönség a
Ismerős hangulatok véletlenszerűen
art

Ismerős hangulatok véletlenszerűen

Tenenbaum, a háziátok, Holdfény Királyság, A Grand Budapest Hotel: mindhárom filmet Wes Andersonnak köszönhetjük. Aki ismeri őket és a rendező további munkáit, tudja, hogy igazán egyedi látványvilág és hangulat társul mindegyikhez. Szöveg: Szolomayer Márk Ezeket a különleges pillanatokat és beállításokat adja vissza nekünk a vicces nevű „Accidentally Wes Anderson” Instagram-oldal.