A zene és a kortárs lengyel építészet kivételes találkozása

A zene és a kortárs lengyel építészet kivételes találkozása

A Varsói Fryderyk Chopin Zeneművészeti Egyetem Białystoki kampuszát a Maciej Zukowski építész iroda gondolta újra egy átfogó rekonstrukció keretében, mely során különleges technológiákkal és speciális anyagokkal egyaránt kísérleteztek.

A teljeskörű átalakítás több szempontból is kihívások elé állította a tervezőket, mert az épület az idők során nemcsak oktatási intézményként, hanem lakóházként is működött, ezért többször bővítették új szárnyakkal. A homlokzat megjelenésének egységesítése a klasszikus faburkolat – mely a próbatermekben található akusztikus falak stílusjegyeit idézi meg – és az eltérő épületrészeket összekötő, univerzális hatást kölcsönző, téglával borított lábazatok segítségével jött létre.

Mivel a válaszfalak különböző magasságúak, az ablakok régi helyeinek megváltoztatása egy újabb szükséges lépés volt a teljes összhang megteremtése felé. Az egy vonalban, vízszintesen elhelyezkedő nyílászárók – amiket állítható és zárható, a burkolat anyagával megegyező zsalukkal láttak el – így egyfajta keretbe foglalják a letisztult kompozíciót. A tágas teraszok, az egyszerű korlátok és a térkövezett lépcsők az épület modernista gyökereihez nyúlnak vissza.

A projekt fő irányvonalát belsőépítészeti szempontból a megfelelő akusztika megteremtése, valamint a terek kihasználhatóságának maximalizálása adta, melyet a legnagyobb koncerttermekből is ismert mozgatható falakkal értek el.

Maciej Zukowski | Web | Facebook | Insatgram

Forrás: ArchDaily

továbbiak
Egy könyv, amely a szocializmus gyufásdobozait ünnepli
art

Egy könyv, amely a szocializmus gyufásdobozait ünnepli

Vajon gondolták az egykori gyufásdobozok tervezői, hogy nemcsak egy szemrevaló hétköznapi tárgyat terveznek, hanem időkapszulába zárják a szocialista korszak egy szeletét? Jane McDevitt glasgow-i webdesignert a történelem és a design szeretete a könyvtárig repítette, ahol egy olyan kötetre bukkant, amely történelmi gyufásdoboz címkéket mutatott be a világ minden tájáról. A
Gyümölcsbor csomagolásával tarolt a Graphasel
branding

Gyümölcsbor csomagolásával tarolt a Graphasel

Nem kisebb díjat zsebelt be a Graphasel Design Studio, mint a NYX Marcom Awards “Grand Winner” díja. A nyertes pályamunka a hazai Kontyos Borháznak tervezett kifinomult packaging design volt. A grafikai stúdió segédkezett a hagyományos és kísérleti módszereket ötvöző borházban végbemenő arculatváltás és brandépítés folyamatában. Egyedi nyelvre fordították le a
A felhő valódi súlya | Kiállítás a digitális kultúra anyagszerűségéről
east

A felhő valódi súlya | Kiállítás a digitális kultúra anyagszerűségéről

Amikor a fenntarthatóság és az ökológiai krízis berobbant a köztudatba, többek között az olyan érzékenyítő képek, mint a teknős fejébe ékelődött szívószál demisztifikálta az embertömegek addigi elgondolását, miszerint a szemét megszűnik létezni, ahogyan kidobjuk. Az anyagi kultúránk környezetre gyakorolt hatása, ha még ugyan közel sincs orvosolva, legalább általánosan elterjedtté vált.