Nyomj Entert

art + design | Dobossy Aukció

A képzőművészet a design örök ihletforrása. Külön-külön is megél a két terület, de minek választanánk szét őket, amikor olyan jól kiegészítik egymást? Mi inkább ráerősítünk a kapcsolódásra, és ezentúl minden hónapban választunk egy aktuálisan megtekinthető művészeti kiállítást, és hagyjuk, hogy inspiráljon egy design válogatást.

A kiállításokhoz hasonlóan az aukciók is a digitális térbe költöztek a járvány hatására. A kortárs művészettel foglalkozó Dobossy Aukciósháznál május 17-31-ig licitálhatunk online a műtárgyakra. A válogatás ezúttal is nagyon izgalmasra sikerült, ezért nem volt kérdés, hogy májusban mi is ebből inspirálódunk.

A ’70-es évekből két, különböző stílusú munkát választottunk: a geometrikus szemléletű, ritmikus formákkal és színekkel élő Lovacskát Gellér B. Istvántól, valamint a Massada címet viselő szitanyomatot Hantaï Simontól. A kortársak közül pedig Stark Attila 2011-ben készült Busty Lump Life című, a street art világát idéző olajfestményére esett a választásunk.

Gellér B. István: Lovacska (1972-73), 40×40 cm, tempera, karton

Fotel – hoom | Hunik, Lámpainstalláció – Juko Studio, Kulcstartó – NAP |HAY, Papucs – Borneo Line, Fotóalbum – NAP | Paper Goods, Karkötő – Wonderlab | The Mama Kin, Komód – 50store

Hantai Simon: Massada (1970), 71×61,5 cm, szitanyomat

Lámpák – Pani Jurek, Kisasztal – tre, Tányér – bisqit, Teakülönlegesség – Kaaskas, Párnahuzat – Printa, Kanapé – Yestersen

Stark Attila: Busty Lump Life (2011), 80x60cm, olaj, vászon

Állólámpa – td_lamps, Illatgyertya – spark le monde | Boy Smells , Díszpárna – Natalia Suwalski, Övtáska – Wonderlab | FRAUU, Szőnyeg – Rug Stories, Fotel – Hannabi

Dobossy Aukció | Facebook | Instagram

Még nincsenek hozzászólások

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük