Egy titokzatos, kövekből álló kört fedeztek fel Prágában. Az újonnan feltárt építmény idősebb, mint a Stonehenge és az egyiptomi piramisok, mintegy hétezer évvel ezelőtt, a kőkorszakban építették.
Jaroslav Řídký, a Cseh Tudományos Akadémia Régészeti Intézetének munkatársa szerint ezek a legkorábbi építészeti bizonyítékok egész Európában. A kör alakú építményt először az 1980-as években fedezték fel építőmunkások, de csak csak most tárták fel teljes egészében. Hogy mi lehetett az építmény célja, az egyelőre ismeretlen.
Borítókép: Egy művész elképzelése arról, hogyan nézhetett ki a neolitikus, kör alakú szerkezet. A Cseh Tudományos Akadémia Régészeti Intézetének jóvoltából.
Forrás: news.artnet.com
továbbiak
gasztronómia
Három csillag szerencsés együttállása – LUI
Ahhoz, hogy valaki nyisson egy éttermet, kávézót vagy pékséget, tulajdonképpen nem kell semmi eget rengető. Ahhoz azonban, hogy ez olyan hely legyen, ahol tíz perc után törzsvendégnek érzed magad, és ahová akár napjában többször visszatérsz, egészen más dolgok szükségesek. Nyitottság, alázat, maximalizmus – ezek bizony nem klisék vagy üres szavak, hanem
fotográfia
Twisted #4 – Ételfóbiák
Kifordított ételélményeinket taglaló korábbi cikkeinkben megmutattuk a furcsa, bizarr, helyenként undorító ételkombinációkat vagy éppen állagokat. Van azonban, amikor a bennünk lévő ellenállás érzete még erősebb: ezek a különböző ételfóbiák, amikről ismét a gasztrofotózás segítségével gondolkodunk. Mi előre szóltunk!
Mindannyiunk számára léteznek olyan ételek, amelyek láttán borsódzik a hátunk. Lehet ez
fotográfia
A groteszk árnyalatai - így látta a '80-as évek Budapestjét egy holland fotográfus
Ablakrácson kapaszkodó és járdán kúszó férfiak, szétesett autók és hajlott lámpaoszlopok, kicsavarodott testhelyzetek és szürreális szituációk. A holland Hans van der Meer 1980-as évekbeli, részben eddig sosem látott budapesti fényképei most visszatértek a magyar fővárosba.
Hans van der Meer azon kevés nyugati-európai fotográfusok egyike, akik hosszabb időt töltöttek el a