Sokan ismerik Joan Miró katalán művész ikonikus, szürreális világát, amelyben a fauvizmus, a kubizmus és a dadaizmus stílusjegyei fonódnak össze sajátosan. A művész színes, egyszerre játékos és komoly, szimbolikus jelentőséggel bíró vizuális kifejezésmódja most 3D-grafikákon kel új életre.
Alina Druzsajeva orosz illusztrátor és tervező Joan Miró formanyelvének gazdagságából inspirálódva készített 3D-s alkotásokat. Miró jellegzetes karakterei vászon, ecset és festék használata helyett digitális eszközök segítségével változnak háromdimenziós figurákká.
Alina Druzsajeva | Behance
Forrás: abduzeedo
továbbiak
east
Hulladékból alapanyag | Marcelina Komar
Marcelina Komar lengyel formatervező a zöldségek és gyümölcsök ehetetlen részeiből készít új, funkcionális designtárgyakat. Itt van a The_peel Project, egy biohulladékból készült tárgykollekció!
„Csak rutinunktól és mindennapi szokásainktól függ, hogy mikor tekintünk egy terméket hulladéknak. Szerencsére szokásaink átalakíthatók és bevett gyakorlataink újrafogalmazhatók” – vallja Marcelina. Ebből a gondolatból kiindulva a
poland
Katyń Múzeum | Varsó, Lengyelország
A varsói Citadella alatt található Katyń Múzeum egy különleges kollaboráció eredménye: koncepcióján művészek, történészek és tájépítészek dolgoztak együtt. PACE X HYPEANDHYPER sorozatunk e heti részében utánajárunk, milyen eredménnyel zajlott ez az együttműködés.
A Katyń Múzeum a területen a szovjet hadsereg által elkövetett tömeggyilkosságok hátterét mutatja be, emléket állítva az elhunytaknak.
poland
Ház a lejtőn | Kruk Rasztawicki Architekci
A talaj kiegyenlítése helyett a lengyel építész, Kruk Rasztawicki úgy döntött, illeszkedjen inkább az épület a terephez, amelyet elfoglal.
Ez a Gdańskban található családi ház az alkalmazkodás építészeti mintaképe: egyszerre idomul a lejtős terephez, ahová épült, és a lakók igényeit is követi. Az útról, ahonnan bejárata nyílik, egyszintes, ultraminimalista háznak