Szeretet Forradalma a Sziget Nagyszínpadon

Szeretet Forradalma a Sziget Nagyszínpadon

Többek között a környezetvédelemre, az emberi jogokra, az egyenjogúságra és a béke fontosságára reflektálnak idén a Sziget Nagyszínpadán a Love Revolution Special program nemzetközi előadói. Minden nap 10 percben olyan előadásokkal és rövid felszólalásokkal találkozhatunk, melyek a körülöttünk zajló társadalmi változásokra, valamint az ezzel kapcsolatos kollektív felelősségre igyekeznek felhívni a figyelmet.


“A ‘szeretet forradalma’ egy nagy közös ünnep, boldog és békés ünneplése annak, hogy tudjuk, közösen képesek vagyunk elérni, hogy erőszak és félelem nélkül élhessenek az emberek szerte a világban, hogy egy élhető Földet hagyjunk utódainkra, hogy az alapvető emberi jogok mindenhol sértetlenek maradhassanak, hogy szűnjön meg az előítéletesség és a kirekesztés” – írták a Sziget szervezői a 2017-ben megfogalmazott Love Revolution kiáltványban, mely a Sziget, kezdetek óta képviselt értékeit foglalja össze. A “szeretet forradalma” szellemisége a fesztivál számos programjában tetten érhető, így a Nagyszínpadon is, ahol két koncert közti átállásban a világ számos pontjáról érkező előadó hívja fel a körülöttünk lévő legégetőbb problémákra a figyelmet.

A Love Revolution Special idei programsorozat keretében több mint 20 ország közönségének meghódítása után a Szigetre érkezik a fiatal ukrán akrobata, Dima Malakhov. Előadása a Make Art Not War – közösen Ukrajnáért címet kapta, hiszen a fiatal művész nyers energiájával és lélegzetelállító trükkjeivel szeretné felhívni a figyelmet a béke fontosságára, és arra, hogy az egyensúly kiemelten fontos az élet minden területén, földön és levegőben egyaránt.

Érkezik a Szigetre továbbá JJ Bola kongói születésű, Londonban nevelkedett író, költő, az UNHCR (Egyesült Nemzetek Menekültügyi Főbiztosa) jószolgálati nagykövete. Munkáit több nyelvre is lefordították, kampányaival a menekültek helyzetére és problémáira, valamint a kongói politikai konfliktusra igyekszik felhívni a figyelmet. Szenvedélyesen próbálja elérni, hogy az embereknek legyen bátorságuk megváltoztatni és jobbá tenni az életüket.

A nemzetközi szinten működő Superar program a magas művészi színvonalú, közös zenélés eszközein keresztül inspirálja a programban résztvevő gyermekeket, különös tekintettel azokra, akik helyzetükből adódóan nem jutnak hasonló lehetőségekhez. A mindennapos alkotás öröme, a közös munka és a közös siker megerősítő élménye pótolhatatlan, mely a programban résztvevő gyermekeket és fiatalokat hozzásegíti személyes és társadalmi korlátaik legyőzéséhez, egyéniségük kibontakoztatásához, az élet egyéb területein való sikerességükhöz. A Superar Gyerekkórust a Sziget évek óta támogatja, előadásukat augusztus 12-én hallhatjuk a Nagyszínpadon.

A Japánból érkező Body Carnival csapata a hip-hop 50. évfordulóját ünnepli és annak legfőbb üzenetét: egymás elfogadásának fontosságát. A Body Carnival a világ egyik legismertebb breaktánc-formációja, számos világverseny nyertese. Miközben rendkívül aktívak a breaktánc nemzetközi színterén, kiemelt szerepet játszanak az új generációk és helyi közösségek fejlesztésében is.

A Joshua Beamish Dance Natural Tendencies című előadása a homofóbia ellen áll ki, és hirdeti, hogy minden szerelem egyenlő. A kanadai kortársbalett-táncos és koreográfus, Joshua Beamish külön a Szigetre készíti ezt a koreográfiáját, mellyel szeretné felhívni a fesztiválozók figyelmét arra, hogy egy ember nem az alapján jó vagy rossz, hogy kit szeret. Mint köztudott, a Sziget évek óta kiemelt figyelmet fordít arra, hogy fellépjen a homofóbia minden formája ellen.

A Sziget utolsó napjára érkezik Tori Tsui, hongkongi születésű klímaaktivista és író, aki a mentális egészség és a klímaváltozás közti kapcsolatot vizsgálja, valamint Vanessa Nakate, ugandai klímaaktivista, az UNICEF jószolgálati nagykövete, aki Uganda első fiatal klímasztrájkolójaként megalapította a Rise Up Movement-et, egy mozgalmat, mely a fiatalok klímaügyi törekvéseit képviseli Afrika-szerte. Közösen igyekeznek felhívni a figyelmet mindazokra a lépésekre, melyeket egy igazságosabb és fenntarthatóbb jövő érdekében tehetünk.

Forrás: Sajtóanyag

továbbiak
Lopás vagy művészeti forradalom? | Mesterséges intelligencia
design

Lopás vagy művészeti forradalom? | Mesterséges intelligencia

A mesterséges intelligencia nem újdonság, azonban az elmúlt években olyan látványos fejlődésen ment keresztül, ami a társadalmi diskurzus középpontjába állította. Sok más terület mellett a művészet sem maradhatott érintetlenül, ami rengeteg új kérdést vet fel. Az év legnagyobb slágere vitathatatlanul a ChatGPT chatbot, amely hurrikánként söpört végig a különböző médiafelületeken,
Egy ikon feltámadása | Eames Turned Stool
design

Egy ikon feltámadása | Eames Turned Stool

A Hermann Miller csapata új formával gazdagítja az ikonikus Eames Stool palettáját. Az Eames házaspár a 20. század legfontosabb designerei közé tartozik, akiknek több ikonikus darabot is köszönhet a világ, például az Eames Fotelt vagy a House Bird névre hallgató, fekete fából készült madárkát. Ide tartozik még az Eames Walnut
150 év alatt Budapest körül 10 budapestivel
budapest

150 év alatt Budapest körül 10 budapestivel

Emberek, szavak, épületek, történetek és hangulatok – ebből, illetve még sok minden másból jött létre az elmúlt 150 év során az a Budapest, amit ma ismerünk. Az évforduló kapcsán tíz olyan embert kérdeztünk meg Budapest múltjáról, jövőjéről és személyes, a fővároshoz fűződő kapcsolatukról, akik ezer (de legalábbis százötven) szállal kötődnek hozzá.