The Fountain Villa | Mjölk architekti

The Fountain Villa | Mjölk architekti

Robusztus fenyők, visszacsillanó víztükör és közelben áramló folyóillat: ilyen idilli környezetben helyezkedik el ez a Csehszlovák Köztársaság idejéből fennmaradt villa, amelynek a cseh Mjölk architekti adott új életet.

A szökőkúttal rendelkező villa egy felújított hétvégi családi ház, amely még az első Csehszlovák Köztársaság korában épült. Fényét az idők során már rég elvesztette, de a Mjölk architekti segítségével visszanyerte szépségét.

Az újratervezés során fő szempontként fogalmazódott meg a villa eredeti értékeinek és karakterének megtartása, így a tetőszerkezet és homlokzat jellegét is megtartották, de a régi anyagokat újakra cserélték.

A tervezés során további célként fogalmazódott meg, hogy a ház megszabaduljon előnytelen garázsbővítésétől – az építészek a felszabadult teret a villa bejáratának kiegészítéséhez használták fel. További változások az épület belső tereinek újrafelosztásában érhetők tetten: az építészek néhány válaszfalat lebontottak, a ház kertre néző homlokzatán található nyílásokat pedig bővítették.

A villa négy személy számára biztosít kényelmes férőhelyet, egy konyha, egy nappali, két gyerekszoba, egy gardróbbal és fürdőszobával ellátott hálószoba, illetve egy dolgozószoba kapott benne helyet.

Fotók: Boysplaynice

Mjölk architekti | Web | Facebook | Instagram

továbbiak
HIGHLIGHTS | Illusztratív világ
art

HIGHLIGHTS | Illusztratív világ

Ahogy – tévesen – az animációs filmeket sokszor csakis és kizárólag gyerekeknek szóló mesefilmekként aposztrofálják, úgy az illusztrációs műfaj sem csupán a mesekönyvek univerzumára kortlátozódik. Sőt, példaképp gondoljunk csak a felnőtteknek szóló népszerű képregényekre. A képalkotás ezen formája a történetmesélés egyik lehetséges eszköze, amelyben az alkotó szabadon keltheti életre fiktív vagy épp
Touch Me Not: az őszi kollekció bemutatója a Prezent shopban
design

Touch Me Not: az őszi kollekció bemutatója a Prezent shopban

Aki a Budapest Design Week során a Prezent shopba látogat, a Touch Me Not legújabb kollekciójával ismerkedhet meg. A tervezők, Bilau Dea és Sáhó András emellett online műhelylátogatással is készülnek az érdeklődők számára. A Touch Me Not mondhatni az Óbudai Egyetemen indult: a terméktervező szakon ismerkedett meg egymással Bilau Dea
Újra itt a Határtalan Design
art

Újra itt a Határtalan Design

A régió egyik legjelentősebb, tizenöt éves múltra visszatekintő, független kiállítása és összművészeti rendezvénysorozata, a Határtalan Design szombattól látogatható a Kiscelli Múzeumban. A kiállítás ezúttal tizennégy ország több mint 140 designerének, ékszertervezőjének és képzőművészének munkáit mutatja be. A cseh, dán, észt, holland, lengyel, magyar, német, olasz, osztrák, portugál, román, spanyol, svájci