Lengyelország utolsó kristályüveg gyárában készült az ORSKA legújabb ékszerkollekciója

Lengyelország utolsó kristályüveg gyárában készült az ORSKA legújabb ékszerkollekciója

Lengyelország utolsó kristályüveg gyára, a Julia üveggyár az elmúlt hónapokban Anna Orska ékszertervező stúdiójaként szolgált. A lengyel ékszertervező ugyanis a világ műhelyeit járja be a ritka, kihalófélben lévő mesterségek után kutatva. Legújabb kollekciójában Annát ezúttal a piechowicei üvegművesek öröksége inspirálta.


A JULIA elnevezésű ékszerkollekció megalkotása során számos kihívással néztek szembe a készítők. Az üveggyárban használt faformák túl nagynak bizonyultak az ékszerdarabok elkészítéséhez, így az ORSKA műhelyében speciális, fémből készült kis öntőformákat készítettek. A kohászok az 1200 Celsius-fokos folyékony üveg egyetlen cseppjét öntötték bele a karikákba. Anna Orska a kristályüveg legnépszerűbb mintáinak egyes részeit adaptálta, és azokat teljesen új motívumok létrehozásával kombinálta. Általában a Julia művészei a vágást igazítják a formához, ezzel áthidalva az üvegben véletlenül keletkezett apró tökéletlenségeket és légbuborékokat. Az ORSKA megfordította ezt a folyamatot, a JULIA ékszerkollekcióban a csiszolás az, ami meghatározza az üveg formáját és karakterét.

Az ORSKA műtermében az elkészült kristályelemeket 23.5 karátos arannyal szegélyezték. Többféle nyakláncot terveztek markáns medálokkal, valamint nagyméretű gyűrűket és egy merev karkötőt. A kollekció fémből készült ékszerekkel válik teljessé, amelyek a kristályedények hagyományos díszítésének újraértelmezését jelentik. Az ORSKA átrendezte az apró fazettákat, majd a fő díszítőmotívummá tette azokat.

A kristályüveg, ha egyszer már csiszolást kapott, nehezebb és tartósabb, mint a hagyományos üveg. Az ólom-oxid hozzáadásának köszönhetően csodálatos fényjáték jöhet létre a csiszolást követően. A csiszolás, gravírozás és a faragás a kristályt gazdag díszítéssel, látványos csillogással és szemet gyönyörködtető szikrázással teszi még kiemelkedőbbé.

A JULIA kollekció újragondolja a kristály fogalmát, amelyet klasszikus módon az étkészletekkel és családi ereklyékkel társítunk. Az ORSKA márka viszont kimozdította azt a vitrinből és saját stílusában áthelyezte a hétköznapokba: a megalkotott ékszerdarabok ugyanis arra ösztönöznek, hogy engedjük szabadjára az üveget és a kristályt, majd társaságukban élvezzük a mindennapokat.


Fotók: ORSKA

ORSKA | Web | Facebook | Instagram

Forrás: LABEL

továbbiak
Az élet filmen, avagy öt analóg fotós a régióból | TOP 5
lifestyle

Az élet filmen, avagy öt analóg fotós a régióból | TOP 5

Cikkünkben öt olyan fotóst hozunk el nektek, akik minden nehézségével együtt az analóg fotózás mellett teszik le voksukat. Mutatjuk! A 21. század embere egyre szédítőbb sebességgel robog életének szinte teljes digitalizálódása felé, amit az elmúlt években lezajló események – például a Covid-járvány – egyre jobban felgyorsítottak. A szórakozás mellett a kommunikáció és
PlaymoGreek, avagy a múlt találkozása a jövővel | #DIVE
lifestyle

PlaymoGreek, avagy a múlt találkozása a jövővel | #DIVE

Két hetente megjelenő DIVE cikksorozatunkban alámerülünk az Instagram zavaros vizébe, és olyan oldalakat hozunk el nektek, amiket érdemes követnetek. Mai cikkünkben a PlaymoGreek projektet ismerhetitek meg közelebbről. Dive in! Petros Kamin az oldal szerkesztője és kreatív atyja nem akart valami cool dolgot kihozni a Playmobilhoz fűződő mély kötődéséből, az egész
Mértani szigor és az isteni faktor kombinációja | Interjú Baska Barbarával
lifestyle

Mértani szigor és az isteni faktor kombinációja | Interjú Baska Barbarával

Az Úr keze, egy kisbaba és sok-sok kórházban töltött idő – ezek inspirálták Baska Barbarát haikukötete, a Deus ex machina elkészítésére. Baska Barbara ízig vérig kreatív, a képzőművész és grafikus Rényi Katalin és Baska József lányaként és Rényi Tamás unokájaként szinte elrendeltetett, hogy mivel foglalkozzon. Operatőri és grafikusi munkái mellett most