A Kókai András formatervező által megálmodott, díjnyertes AURA okoshangszóró innovatív és stílusos módon szólaltatja meg kedvenc zenéidet.
Gyorsan terjednek a Bluetooth alapú hordozható vagy otthoni használatra alkalmas hangszórók, amelyekből számtalan verzió létezik. A Moholy-Nagy Művészeti Egyetemen Formatervező mesterszakán végzett Kókai Andrásnak mégis sikerült olyan koncepciót megalkotnia, amellyel új lehetőségeket ad a zeneszeretők kezébe.
Az AURA átmenetet képez a statikus, csak hang- és zenelejátszási funkcióval bíró hangszórók és a mesterségesintelligencia alapú, okosrendszerekbe integrálható eszközök között.
„A formaalkotás során fontosnak tartottam, hogy a használati lehetőségek egy új zenelejátszó tárgykaraktert tegyenek indokolttá, átmenetet létrehozva ezzel a hangrendszerek és fejhallgatók világa között. Az elsőre szokatlan hatású tóruszból kialakított forma a technológiai innovációt emeli ki, egyben a tárgy fő karakterét is megadja” – mondja Kókai.
A különleges design nemcsak a szemet gyönyörködteti, hanem a zenehallgatás módját is újraértelmezi. A hangszóró fókuszált vagy megosztott, közösségi üzemmódban is használható. Az üzemmódok és az ultrahangszórók vezérlését a beépített mesterséges intelligencia végzi, melyről a hallgató a gyűrű OLED-kijelzője segítségével kap visszajelzést. Plusz funkcióként az eszköz AR-felületként is használható a hangszóróhoz fejlesztett alkalmazással.
Bár az AURA projekt egyelőre még nem valósult meg, a diplomamunkaként bemutatott koncepció már a szakma előtt is debütált – András ötletét ArtHungry díjjal is jutalmazták. Reméljük, hallunk még az AURA-ról és hamarosan élőben is tesztelhetünk egy modellt. Az ambiciózus projektről bővebb infókat IDE kattintva kaphattok.
Forrás: Diploma.mome.hu