Innovatív oktatótér | Studio Perspektiv

Innovatív oktatótér | Studio Perspektiv

A Prágai Nemzetközi Iskola Innovációs és Oktatási Központjának koncepciója egy multifunkcionális és innovatív megoldásokra épülő tér létrehozása volt: így a digitális média, a 3D-nyomtatás, valamint a virtuális valóság eszközei is központi szerepet kaptak abban. Az intézmény kialakításáért a cseh Studio Perspektiv építésziroda felelt.

Az oktatási központban egy könyvtár, egy tanulásra alkalmas tér és egy műhely található. „Az iskola agilis vezetésének köszönhetően merész és erős elképzelést tudtunk megvalósítani. A cél az volt, hogy a lehető legnagyobb vizuális átláthatóságot és designfelszereltséget biztosítsuk, hangsúlyt fektetve a gyerekek számára megfelelő ergonómiára” – mondta el Martin Stára és Ján Antal, a Studio Perspektiv két vezető építésze.

A könyvtár kialakításához Angliából is érkeztek szakértők annak érdekében, hogy a tér a huszonegyedik századi bibliotéka követelményeinek meg tudjon felelni. A fő, nyitott terület szakít a hagyományos könyvtári felállással: a rugalmasságot előtérbe helyezve a polcsorokat kerekekkel szerelték fel, ami lehetővé teszi azok elrendezésének könnyű változtathatóságát. További fontos tényező volt az akusztika: a plafonon elhelyezett akusztikai panelek papírrepülőgép formáját öltik fel, kiegészítésképp pedig játékos és dinamikus, szoborszerű alkotás került melléjük. Ez utóbbi a Petr Sís Bird Assembly című könyvében megjelenő labirintus felnagyított mása.

Az elméleti oktatást kiegészítő műhely az Idea-Lab elnevezést kapta, itt a diákok 3D-nyomtatókat, CNC-marógépeket és lézervágókat is használhatnak. Az innovációs és oktatási központ többi részéhez hasonlóan a műhelyben is különös figyelmet fordítottak a rugalmasságra: az íróasztalok mozgathatók, a tér áramellátását pedig szokatlan mennyezeti csörlők biztosítják.

A különféle funkciókon túl a tereket lágy színek és természetes anyagok teszik teljessé: olyan hely megteremtése volt a cél, ahol az olvasó és a könyvek között zavartalan kapcsolat tud kialakulni. „A tervezés során arra koncentráltunk, hogy kellemes, megnyugtató légkört teremtsünk, amely optimális feltételeket biztosít ehhez a párbeszédhez” – tették hozzá az építészek. A fehér és szürke árnyalatú tereket néhány színes Vitra és Sancal ülőbútor élénkíti.

Fotók: Studio Flusser

Studio Perspektiv | Web | Facebook | Instagram

továbbiak
Rusztikus luxus és példamutató felelősségvállalás | Káli Art Inn
community

Rusztikus luxus és példamutató felelősségvállalás | Káli Art Inn

Bensőséges atmoszféra, a kézműves hagyományok tisztelete, gasztrokülönlegességek, gyöngyöző vulkanikus bor, spa és idilli környezet: több mint húsz éve nyitott meg Magyarország első butikhotele, a Köveskálon található Káli Art Inn. A szállás nemcsak igényes külsejével emeli a környék színvonalát, hanem komoly lépéseket tesz a társadalmi felelősségvállalás, a kultúratámogatás és a fenntartható
HIGHLIGHTS | Betű+szín
branding

HIGHLIGHTS | Betű+szín

Egy cég vagy szervezet vizuális identitása ma már megkerülhetetlen tényező. Ez régen is így volt, de az évek során egyre fontosabb és sürgetőbb lett az olyan vizuális nyelvezet kialakítása, amely a modern ember hektikus életéhez és intuícióihoz a legjobban optimalizált, magyarul a lényegretörő és világos információátadást szolgálja. Az ilyen identitás
Megérkezett a Haris Gin
branding

Megérkezett a Haris Gin

A Haris Park olyan közösségi tér Buda szívében, ahol nemcsak elegáns, privát események, hanem izgalmas, saját szervezésű rendezvények is színesítik a kínálatot. A tavalyi nagysikerű popupbár-sorozat idén is folytatódik az Opera Ginnel közösen, GinUp név alatt. Az eseménysorozat különlegessége, hogy a kifejezetten a helyszín számára, egyedileg készült Haris Gint is