Kontha Dóra Dreamscapes című albumának kísérleti analóg fotói különböző fizikai helyekhez tartozó személyes emlékeket, érzéseket és érzelmeket jelenítenek meg.
A fotográfiát legtöbbször a valóság megörökítésére használjuk, arra, hogy egy adott dolgot minél pontosabban visszaadjunk. Ugyanakkor a fényképek arra is képesek, hogy megjelenítsenek olyan dolgokat, amelyek sosem léteztek. Ezek gyakran a külvilággal való kapcsolatból származó belső víziókat jelenítenek meg. Kontha Dóra lejárt filmmel örökített meg gyönyörű tájakat, amikor pedig nem tudott utazni, különböző vegyszerekkel kezelt filmnegatívokat. E technikák alkalmazásával a fényképek álomszerű utazást alkotnak, amelyen keresztül a valóságból a belső világunkba juthatunk.
A képeket Claudia Küssel művészettörténész, kurátor szövege kíséri. „Kontha Dóra munkássága különböző fotográfiai megközelítéseket egyesít, amelyek analóg technikák alkalmazásából erednek. Amellett, hogy távoli északi tájakat fényképez, a sötétkamrában különféle fotográfiai eljárásokkal kísérletezik. A végeredmény feletti kontrollról lemondva, a véletlent felvállalva, egy extra dimenziót ad hozzá. Az ezzel a munkamódszerrel elért eredmény és esztétika olyan, mint a médium nagylelkű ajándéka. Az Álomképek című kiadvány Kontha Dóra belső és külső tájait egyesíti. Az ábrázolt fotók, amelyek különböző típusú kölcsönös feszültségeket és ellentmondásokat tartalmaznak, rendkívüli szín- és formagondossággal vannak kombinálva az egyes oldalakon. Valójában új képeket eredményeznek, és szinte felcserélhetővé teszik a tájképeket és az absztrakt képeket. E szubjektív valóságok párhuzamos ábrázolásával Kontha az analóg fotográfiában rejlő lehetőségeket, de talán még inkább a képzelet erejét ünnepli.”