Óda a jelenhez | Daphne Christoforou kerámiák

Óda a jelenhez | Daphne Christoforou kerámiák

Görbe tükör, abszurd pillanatok, a jelenünk megalkotása egy több ezer éves metódus alapján – ilyesmi szófordulatok juthatnak eszünkbe Daphne Christoforou vázáit látva, miközben tökéletesen illenek rá John Keats tollából az Óda a görög vázához szavai: “Igaz szépség s szép igazság! – sohse áhítsatok mást, nincs főbb bölcsesség!”

Daphne Christoforou ciprusi képzőművész alkotásai nem csak a vásznon köszönnek vissza, ugyan festményeit is átszövi a jelenbe maró különleges hangulat, a vázák egy teljesen más világba röpítenek el – vagy ugyanebben a világban maradunk, csak egy másik korban.


Daphne művészeti karrierje már az elején ígéretesnek tűnt: a londoni Royal Collage of Art-on végzett, majd 2015-ben megkapta az év diákillusztrátora díjat, amit az Adobe Design Achievement Award fődíja követett. Munkáit a narratívaközpontúság jellemzi, legfőbb témája a felesleges impulzusoktól mentes és érzelmekkel vezérelt buddhista tanok feldolgozása. Munkássága először az írásban és a rajzolásban mutatkozott meg, ami végül a kerámiákon és textilalkotásokon folytatódott. A képi ábrázolás folyamatának változása nemcsak vizuálisan van jelen, hanem ezt követi egy érzelmi narratíva is, ami megnyilvánul a végső alkotás értelmezésében. Teljesen más csatorna, újreértelmezhető üzenettel.

Alkotásaiban jelenkori problémák, aktuális helyzetek és hétköznapi momentumok jelennek meg, amik nem ritka, hogy mitologikus alakokkal vagy szituációkkal egészülnek ki. A társadalomkritikus alkotások és az ókori görögökre emlékeztető motívumok keveredésével izgalmas fúziót kapunk, ami emlékeztet arra, hogy van, ami állandó: a művészet és az emberi intrika.

Daphne Christoforou | Web | Instagram

továbbiak
Vidéki kastély, barátokkal | Leaving the city SPECIAL
art

Vidéki kastély, barátokkal | Leaving the city SPECIAL

Géza, Eszter, Gergő és Dóri kissé félszegen néznek a kamerába, a héthónapos Samu pedig érdeklődéssel fordul az éppen exponáló masina irányába. Akiket pedig valószínűleg a legkevésbé sem érdekel, hogy a jobbik profilukat mutassák: Mono és Robi, a két fekete pulikutya. A házat, amely előtt állnak, egykor a település jegyzője építtette
Like a local 2021 – Fehérvári úti Vásárcsarnok, Fågel by Artizán, Magvető Café
gasztronómia

Like a local 2021 – Fehérvári úti Vásárcsarnok, Fågel by Artizán, Magvető Café

Már két epizódon túl vagyunk, ahol az aktuális budapesti kedvenceimről mesélek, de vannak olyan helyszínek, amelyek még többet jelentenek. Mivel elérkezett az év vége és ideje a számvetésnek, szerepeljenek itt azok, amik valamiért biztos pontot jelentenek az életemben, akárhogy telik is az idő, és amiket neked is érdemes mihamarabb felfedezned.
TOP 10 kortárs épület régión innen és túl
architecture

TOP 10 kortárs épület régión innen és túl

Tengerparti hotel Rovinjból,  bambusz tetős iskola Baliról és a világ első nyers földből nyomtatott 3D-s háza Olaszországból. Szubjektív építészeti válogatás következik az elmúlt egy-két évből, nagyrészt olyan épületekből amikről már beszámoltunk idén, egy-két újdonsággal kiegészítve. Mario Cucinella | Olaszország | Tecla, az első 3D-nyomtatott ház nyers földből A TECLA (Technology + Clay) a