Mari Koppanen, finn bútortervező látszatra egy szarvasbőr kinézetű anyaggal burkolt bútorcsaládot dobott piacra. Az ülőke és a pad bolyhos borítása azonban nem állati bőr, hanem a patagomba terméséből nyert, amadu névre hallgató matéria.
Az erdélyi kézművesek már az 1840-es évek óta dolgoznak amaduval, Mari pedig heteket töltött egy korondi faluban, hogy mélyrehatóan megismerje ezt a tradicionális mesterséget. Az elkészült Fomes termékcsalád neve magára a gomba nevére, a fomes fomentariusra utal. A bútorok lábai pedig ugyanabból a nyírfából készültek, amelyen a lópata gomba általában nő.
Mari Koppanen | Web | Instagram
Forrás: Dezeen
továbbiak
gasztronómia
Sajtmanufaktúra a Balaton vonzásában – Tekeresvölgyi Családi Birtok
Sajtüzem, családi birtok, vidéki életérzés. Ezek a fogalmak juthatnak először eszünkbe, ha a Tekeresvölgyi Családi Birtokra gondolunk, melyet 2008-ban alapított Kovács Csaba és családja Nemesvámoson. Kovács Zsófival beszélgettünk a családi vállalkozásról.
2008 óta ős- ill. kistermelőként, családi közreműködéssel készülnek a termékeitek. Tudnál egy kicsit mesélni a kezdeti időszakról?
2008-ban még
east
Hagyományos értékek modern formában
„A Dunakanyar nem csak egy hely. A pálinka nem csak egy ital. Életérzés, hangulat” – vallja a Lunczer italmárka és családi vállalkozás. Ez a gondolat a Graphasel design stúdió munkájának köszönhetően nemcsak a Lunczer italok ízvilágában, de azok új, elegáns csomagolásában is visszaköszön.
A Lunczer Pálinkaház története 2014-ben kezdődött, amikor a
architecture
Szépségszalon másképp
A Balti-tenger orosz kikötővárosában, Kalinyingrádban egy újhullámos “szépségnegyed” van kialakulóban: egyre több wellness, szépség- és jóga stúdió nyílik itt a természetesség, illetve a zöld filozófia jegyében. Ez a hozzáállás pedig újfajta enteriőröket eredményez a szépségipari létesítmények megszokott hangulata ellenében. Íme a szépségklaszter egyik kiemelkedő vizualitású szalonja, a Spa.Sibo!
A