Idén júliusban nyílt a csopaki Buborék, amely pékség, kávézó, kerékpárbolt, -szervíz és -kölcsönző egyben, az épület emeletén pedig már folynak a munkálatok, hogy a következő szezonra szállást is lehessen foglalni náluk. A rendhagyó enteriőrdesignért Bertóty Eszter és Móder Edit feleltek, akik olyan teret alkottak, amelyben a vendéglátás és a kerékpárüzlet egységként működik funkcióban és látványra is.
Egy szeptemberi kora reggelen érkeztünk Csopak új hotspotjára, a Bed, Bike, Bread (ágy, bicikli, kenyér) hármas jelzővel hirdetett komplex vendéglátóegységbe. A lokáció közel esik a vonatállomáshoz, a bicikliúthoz és pár perc sétára található a strandtól. Az utcafrontról nézve felsejlik a Balaton kékeszöldje, az árnyalat pedig az épület külső részletein, a zsalukon és a cégéren is visszaköszön. A bejáratnál levendulabokor és olajfa alapozza meg a mediterrán hangulatot, amit aztán belső térben skandináv hatások ellensúlyoznak. Provance, Stockholm és Csopak szerelemgyereke a Buborék!
Bár a szezon véget ért és a forgalom a nyári csúcshoz képest visszaesett – volt, hogy négyszáz reggelit szolgáltak fel –, így is folyamatosan érkeztek vendégek. Szemmel láthatóan nagy az igény itt egy olyan újhullámos helyre, amely nem húzza le a rólót augusztus végén, hanem egész évben várja a helyieket és a megpihenő biciklistákat. A reggelizőket saját kovászból készült kenyerek, bagettek, extra vajas péksütemények, esztétikus szendvics- és (chia)puding kreációk és tojásos fogások várják. A kávén túl kombuchát, frissen préselt leveket, de akár pezsgőt is választhatnak a vendégek. A hagyományos és elektromos biciklikínálat színvonala hasonlóan nívós, mint a gasztronómiai vonal. A kétkerekűek mellett kiegészítőket és saját márkás biciklisruhákat is találunk náluk.
Az enteriőrben természetes anyagok, rozsdamentes acél, fehér csempés és nyers betonfelületek, neutrális árnyalatok, valamint letisztult, modern bútorok dominálnak. A minimalista hangulatot mozgalmas térrészletek és műtárgyként installált kerékpárok törik meg. Az enteriőrdesignt Bertóty Eszter és Móder Edit belsőépítészek közösen tervezték, őket kérdeztük miniinterjúnk során.
Milyen atmoszféra megteremtése volt a célotok a Buborékban, és mennyire kaptatok ehhez szabad kezet a tulajdonosoktól?
B. E. & M. E.: A feladat egy pékség-kávézó-kerékpárüzlet tervezése volt egy felújítandó épületben, ahol a tetőtérben szállásokat is terveztünk. A designnal kapcsolatban nem voltak megkötések, mi, a tervezők találtuk ki a koncepciót. Egy igényes és mégis lazán otthonos helyet szerettünk volna tervezni. Több létező kerékpárüzletet megnéztünk, az volt célunk, hogy ezektől eltérjünk és olyan teret hozzunk létre, amelyben a vendéglátás és az üzlet egybefolyik, látványként is egy egységként működik. A kerékpárokat szándékosan állítottuk be a bisztró vendégterébe is, illetve az anyaghasználatot is egységessé tettük.
Miket tartotok a hely legfontosabb enteriőrelemeinek?
A különleges alakú kiszolgálópult, illetve a tér közepén álló kandalló a legjellegzetesebb elemei a Buboréknak. Fontos volt, hogy a portál hívogató legyen, az itt elhelyezett kinti-benti pad ezt segíti.
Mitől lesz szerintetek egy újhullámos balatoni vendéglátóegység igazán hangulatos és kiemelkedő?
Hangulatos a harmonikus anyaghasználattól, és a kitalált, de nem feszes részletektől lehet, ahhoz viszont, hogy igazán kiemelkedő legyen, a vendéglátásnak kell rendkívülinek lennie. Szerencsére a Buborék csapata ilyen. Mivel mi is sokszor megfordulunk Csopakon, mindig visszajutnak hozzánk a vendégek véleményei. A Buboréknak a nyitás pillanatától kezdve nagyon jó volt a fogadtatása, aminek nagyon örülünk, hiszen mindketten különösen szeretjük ezt a projektet. Ha szeretik használni a helyet a vendégek, az nekünk a legnagyobb dicséret.
Fotók: Mohai Balázs
Buborék Csopak | Web | Facebook | Instagram
Bertóty Eszter | Web | Facebook | Instagram
Móder Edit | Web