Az oslói székhelyű Pyton kollektíva a norvég művészet, design és kézművesség több mint 50 példáját mutatta be a Pyton Place kiállításon a London Craft Weeken. A Pyton Place célja, hogy elmesélje annak történetét, hogy a modernizmus hogyan hatott a Norvégiában létrehozott hagyományos kézműves gyakorlatokra és az ennek eredményeként előállított tárgyakra. A kiállítást a Norwegian Crafts támogatta, és a London Craft Week egyik fő eseménye volt.
A május 11. és 15. között a Cromwell Place-ben bemutatott kiállítás a század közepén élő norvég tervező, Edvin Helseth jellegzetes fenyőbútorait párosította Sigve Knutson és Tron Meyer tárgyaival és alkotásaival, emellett számos történelmi és kortárs szobrászati és funkcionális tárgyat és műalkotást adtak hozzá.
Richard Øiestad és Are Blytt, a Pyton Place mögött álló két Pyton-tag szerint a cél az volt, hogy megmutassák, a modernista mozgalom nem csupán egy kollektív stílus, hanem egy sor változatos, magasan kidolgozott alkotást is eredményezett. A Bauhaus fontos szerepet játszott abban, hogy Norvégia átvette a modernizmust és a 20. század elején fiatal norvég tervezőket vonzott a Bauhaus újító szelleme.
Forrás: dezeen