Designkapszulák óvják Ulm otthontalan lakosait

Designkapszulák óvják Ulm otthontalan lakosait

A kapszulahotelek esztétikáját idézik meg az Ulmer Nest kétfős menedékei, melyek a szél mellett az esőtől és a hótól is megvédik a nehéz sorsú németeket.

Parkokban és köztereken helyezték el a kapszulák prototípusát január 8.-án Ulmban, amelyekben a hideg, a szél és a nedvesség elől is elrejtőzhetnek a fedél nélkül élők.

A menedékhelyeken megoldott a levegő keringetése, kamerákat ugyanakkor a személyiségi jogok miatt nem helyeztek el azokban. Mozgásérzékelő szenzorok jelzik a szociális munkásoknak, ha valaki belép egy kapszulába vagy elhagy egyet, így a segítők ellenőrizni tudják, hogy szükséges-e a menedéket tisztítani, fertőtleníteni.

A napelemmel is ellátott, fémből és fából épült kapszulákban rádiókapcsolat segítségével lehet kommunikálni az azt éppen használókkal. A tervezők olyanokra gondoltak elkészítésükkör, akik nem tudják igénybe venni a város nyújtotta menedékeket, mert kisállatuk van vagy mentális állapotuk nem teszi lehetővé ezt.

A kapszulák kihelyezése az eredeti tervek szerint hamarabb megkezdődött volna, de a pandémia közbeszólt. Amennyiben bebizonyosodik, hogy a menedékek megvédenek a fagytól, országszerte bevezethetik azok használatát.

Forrás: Independent, sajtóanyag

továbbiak
„Mindenki lehet a legjobb valamiben” | M. Tóth Géza animációs rövidfilmje
art

„Mindenki lehet a legjobb valamiben” | M. Tóth Géza animációs rövidfilmje

Milyennek látja egy hétéves kisfiú a felnőttek világát? Hogyan érzékeli, próbálja megérteni a nagykorúak sajátos szabályrendszerét, univerzumát és benne saját magát? Erről (is) szól M. Tóth Géza animációs rövidfilmje, a Matches, amely felkerült az Oscar-esélyesek longlistjére. A többszörös díjnyertes alkotó egyszer már közel került az arany szobrocskához, kérdés, hogy most,
Jó emberek, jó helyek | Nagykép a gasztronómiáról
branding

Jó emberek, jó helyek | Nagykép a gasztronómiáról

Ha azt mondjuk, gasztrodigitalizáció, a kifejezés hallatán talán többeknek felszalad a szemöldöke, holott valójában mind ismerjük a szó jelentését. A legkézenfekvőbb, ami eszünkbe juthat, az az online ételrendelés, ami nélkül manapság bizonyára kevesen tudnák elképzelni az életüket, nem csak kényelmi szempontból. A karanténhelyzet sokunkat nevelt rá az online vásárlásra: megtanultuk,
Távol-keleti hangulatú családi ház egy ljubjlanai villanegyedben | Arhitektura
architecture

Távol-keleti hangulatú családi ház egy ljubjlanai villanegyedben | Arhitektura

Első ránézésre nem is gondolnánk, hogy a keskeny téglaház két ötfős család otthonaként működik – ráadásul nagyon is jól. Ljubljana Rožna Dolina kerülete az 1930-as évekig a szlovén főváros egyik legelőkelőbb villanegyedének számított. Ezt követően számos átalakuláson ment keresztül: először olcsóbb, alacsonyabb színvonalú lakóházak jelentek meg benne, melyek idővel gondozatlan kertekkel