Elegancia és fagyiszínek dominálják a magyar kisváros cukrászdáját

Elegancia és fagyiszínek dominálják a magyar kisváros cukrászdáját

A Budapesttől 65 kilométerre található nagykátai kávézó és cukrászda régiós viszonylatban is említésre méltó enteriőrt kapott. A fagyiszínek mellett egyszerű, mégis hatásos belsőépítészeti és lakberendezői megoldások teszik páratlanná a helyet, melynek tervezéséért Bodrogi Fanni és Hitka András felelt.

A nagykátai kávézó és cukrászda enteriőrje egyszerre repít vissza a huszadik század kávéházi miliőjébe, és árulkodik nagyon is friss, kortárs tervezői szemléletmódról. Bodrogi Fanninak és Hitka Andrásnak sikerült az, amibe sokan belebuknak – olyan teret alkottak, amely egyszerre bájos, ugyanakkor nívós.

A megrendelő egy helybéli cukrászcsalád legfiatalabb tagja volt, aki a nagymamájától átvett üzlethelyiség átalakítására kérte fel a tervezőket. Egy olyan tér megteremtésére törekedtek, ahol kedves, meseszerű világ fogad minket.

Számunkra nagyon inspiráló egy családi történet részévé válni, szeretjük, ha valaminek múltja van. Az ügyfél olyan helyet szeretett volna, ami nemcsak csalogatja, de marasztalja is a vendégeket. Egy befogadó teret, ahol az emberek szívesen töltik idejüket, ahol egy visszajáró közösség alakulhat ki” – mesélik.

A helyiség méretéből és funkciójából adódóan a tervezők egy családias, szerethető atmoszférájú közösségi tér létrehozását tűzték ki célul. Inspirációért egészen a 20. század elejéig visszanyúltak – a korabeli kávéházak hangulata, eleganciája és minőségi anyaghasználata magával ragadta őket, ezek szellemében kezdtek neki a tervezésnek. A kor emblematikus tárgyát, a Thonet széket is becsempészték az enteriőrbe, natúr kőris változatban, bársony ülőfelülettel.

A Thonet széken kívül a többi bútor és belsőépítészeti elem mind egyedi tervezésű. A térbe belépve figyelmünk a pultra szegeződik, melynek oldalára bordázott burkolat került, ami a falakon is továbbfut.

A pult formáját a mennyezeten végigfuttatott színhatárral és a pult ívét ismétlő LED-világítással emeltük ki. A gömbölyded, íves formák és a bordázott, texturált felületek teszik kedvessé a helyet. Mellőztük az éles vonalvezetést és a sarkos formákat az ívekben van valami alapvetően befogadó – ismerteti Bodrogi Fanni.

Az íves vonalvezetés mellett a színektől válik igazán szerethetővé a tér. A sütipult kínálatán túlmutat a mélyzöld, a meleg barack és a pisztáciazöld – ezek az árnyalatok uralják a belsőépítészeti elemeket, bútorokat és tárgyakat is a térben. A tervezők különösen ügyeltek az egyes csomópontok precíz kialakítására, a geometriai formák harmonikus sokszínűségére és az egyedi, meghitt hangulatot teremtő világítás kialakítására is.

Társas Kávézó
2760 Nagykáta, Dózsa György út 1/C

Fotók: Erdőháti Áron

Belsőépítész tervezők:
Bodrogi Fanni | Web | Instagram
Hitka András | Instagram

3D Látványtervező: Zengővári Attila
Asztalos kivitelező: Mach András

továbbiak
Lekapcsolták egy holland város fényeit, hogy a csillagos égbolt örökségként jelenjen meg
news

Lekapcsolták egy holland város fényeit, hogy a csillagos égbolt örökségként jelenjen meg

A világ lakosságának több mint nyolcvan százaléka fényszennyezett égbolt alatt él, így az univerzum szépségei gyakran elérhetetlenné válnak számunkra. Ez a gondolat hívta életre Daan Roosegaarde holland művész és az UNESCO Hollandia közös kezdeményezését, ami visszahozza az éjszakai égboltot az embereknek: a művészeti projekt a „Seeing stars” (Csillagokat látni – a
Virtuális cipőket gyártó céget vásárolt a Nike
news

Virtuális cipőket gyártó céget vásárolt a Nike

A metaverzum legfrissebb hírei most a Nike-tól érkeznek: a ruházati óriás ugyanis nemrég jelentette be az RTFKT (ejtsd: artifact – a szerk.) virtuális cipőket gyártó márka felvásárlását. Az RTFKT márkát Benoit Pagotto, Chris Le és Steven Vasilev alapította 2020-ban. A cég működött már együtt Takashi Murakami japán kortárs művésszel, aminek keretében
A Gyöngyhajú lány nyomában: amerikai hip-hop trackek, amiket kelet-európai dalokból mintáztak
east

A Gyöngyhajú lány nyomában: amerikai hip-hop trackek, amiket kelet-európai dalokból mintáztak

A nyolcvanas évek környékén elterjedt sampling főként a hip-hop és elektronikus műfajokban jelentett nagy áttörést és forradalmasította a producerek munkáját. A módszeres kutatással és kreatív folyamatokkal tűzdelt tökéletes gyöngyszemek megtalálása magában foglalja a gondos manipulációt, így alkotva érzékeny elegyet az eredeti dallamok és az új szerzemény között. A rap műfajok