Victoria Yakusha-nak, a FAINA márka tervezőjének nagy szerepe van abban, hogy a világ megismerje az ukrán designt. A formatervező az ökotudatos anyagfelhasználást és kortárs formavilágot egy hagyományos, ukrán kézműves technikával ötvözi, ihletért pedig az egészen ősi tradíciókig nyúl vissza.
A 2014-ben megalapított FAINA márka bútorai észrevétlenül csempészik be az ukrán kézműves hagyományokat a kortárs designba. Mivel naiv stílusban, főleg organikus anyagokból készülnek, gond nélkül illeszkednek az aktuális trendekbe, például a wabi-sabiba. A különleges geometriai kultúrával rendelkező, 7000 éves cucuteni kultúra, a szkíta civilizáció és a szláv falusi házak berendezése egyaránt hatással voltak a bútorokat tervező Victoria Yakusha-ra.
A ZTISTA kollekció szó szerinti fordításban azt jelenti, „tésztából készült”. A tervező ezzel a hagyományos ukrán kézműves technikára, a tekerésre utal. A kollekcióban szereplő székek és asztalok újrahasznosított fémvázas alapját cellulózzal, lenvászonnal, agyaggal és szalmával borítja be, melyeket egy kukoricakeményítő alapú biopolimerrel fog össze – tényleg mintha egy tésztát gyúrna össze.
„A helyi kézműves technikák segítenek abban, hogy kiemeljem a kulturális gyökereinkkel való kapcsolat fontosságát. Olyan tartós, fenntartható bútorokat szeretnék létrehozni, melyekre később az utódaink értékes családi kincsekként gondolnak majd”– fogalmazott Yakusha a desing-milk-nek.