Jacek Jabłoński lengyel művész mesterséges intelligencia segítségével nézte meg, hogyan nézne ki a varsói Kultúra és Tudomány Palotája, ha épp Zaha Hadid vagy Frank Gehry tervezte volna.
A Kultúra és Tudomány Palotája a lengyel főváros megosztó, ugyanakkor mindenképpen ikonikus épülete, amelyet 1952 és 1955 között építettek szocialista-realista stílusban. A palota a „szovjet nép ajándéka” volt a lengyelek számára. De mi lett volna, ha nem a szovjet Lev Vlagyimirovics Rudnyev, hanem valamelyik világhírű építész tervezi? Ennek a fiktív lehetőségnek járt utána Jacek Jabłoński.
továbbiak
lifestyle
A srác, aki teljesen átrajzolta a kortárs művészet fogalmát | Interjú Bozó Szabolccsal
Alig múlt el harminc éves és már az egész művészvilág megismerte festményeit. Az elmúlt két évben olyan városokban állították ki munkáit, mint Peking, New York, Madrid, Miami, Párizs vagy Stockholm. Ezidáig itthon mégis kevesen ismerték Bozó Szabolcs történetét, pedig minden fiatal művész példaképévé válhatna. Tehetsége az egész világot bejárta, ő
lifestyle
Amikor megihlet a kávé és a kalács – Edison & Jupiter
Sokfelé megfordulok Budapesten, és ritkán van olyan eset, hogy nem tudok egy újonnan nyílt helyről. Az Edison & Jupiter léte ugyanakkor sokáig ismeretlen volt számomra, pedig a Vörösmarty tér árnyékában meghúzódó kávézó atmoszférája olyan élményt ad, ami lehengerlően hat az első pillanattól kezdve, különösen egy ennyire kakofón környéken.
A Vörösmarty teret
strategy
Így érdemes fogadkozni, hogy az tartós is maradjon
Újévi fogadalmat tenni épp annyira emberi, mint télen a nyarat, nyáron pedig a telet várni, és bár mostanra egyre többen tekintenek szkepticizmussal, és némi gúnnyal a fogadkozókra, az azért prognosztizálható, hogy ez a hagyomány nem fog egyhamar elkopni. De mégis mi ösztönzi az embereket arra, hogy ekkora jelentőséggel ruházzák fel