Történetmesélő címke design a Halisten stúdiótól

Történetmesélő címke design a Halisten stúdiótól

Gyümölcsös ízeket, buja rokokó életérzést megjelenítő, meseszerű illusztrációk címkékbe sűrítve. A Halisten Stúdió, a közel 300 éves hagyománnyal rendelkező Gyulai Pálinka Manufaktúra limitált sorozatú italához készített egyedi címke designt, ami biztosan meghozza a kedvünket egy kis pálinkafogyasztásra. Mutatjuk!

A Halisten Stúdió a munkáiban nagy hangsúlyt fektet az erős tipográfiái megfogalmazásra és a kifejező illusztrációk használatára – ez teszi őket igazán egyedivé és felismerhetővé.

A Gyulai Pálinka számára kialakított címkék hangulata a rokokó stílusból inspirálódik, átültetve egy kortárs vizuális megfogalmazásba, amely visszautal arra a történelmi korszakra, amelyben az első gyulai pálinkafőzde alapítója, Harruckern János György báró is élt. Ez a gesztus a címkéken megjelenő emberi alakok ruháin, hajviseletén és mozdulatain is visszaköszön.

Minden címke egy-egy ízvilágot jelenít meg és ad át történetek formájában. A különböző illusztrációknál – az egységesség érdekében – egy színpalettát használtak, ugyanakkor más-más szín-hangsúllyal.

„Az alapötletünk az volt, hogy a gyümölcsök ne úgy jelenjenek meg a rajzokon, mint általában az ízeket jelző képek, hanem azok átvitt módon épüljenek be az illusztrációkba: váljanak tárgyakká, ruhákká, vagy akár a karakterek részévé, és ezzel mutassák meg, milyen ízről van szó. A tervezésnél fontos szempont volt az is, hogy a képekkel történetet meséljünk, hogy legyen valamilyen többlettartalmuk, és emellett persze megfelelően reflektáljanak a pálinkák ízvilágáról készült – amúgy is meseszerű – leírásokra is. A karakterek megjelenése és az egész illusztráció dinamikája azokból az érzetekből született, amiket egy-egy íz képvisel” – emeli ki Bernát Barbara, a Halisten csapatát erősítő illusztrátor.

Koncepció: Halisten Stúdió
Illusztráció: Bernát Barbara
Elrendezés és tipográfia: Kőrös János
Fotó: Kelemen Richárd, Bernát Barbara, Kőrös János

Ha nektek is tetszik az új címke design, ajánljuk figyelmetekbe a MONYO Brewing, első újhullámos sörfőzdéje számára készített arculati és csomagolástervet is, szintén a Halisten Stúdiótól, amit ezen a linken tudtok elérni.

Halisten Stúdió web | Halisten Stúdió Behance | Halisten Stúdió Facebook

továbbiak
ArchDaily Building of the Year | V4-es kedvenceink
architecture

ArchDaily Building of the Year | V4-es kedvenceink

Az ArchDaily [https://www.archdaily.com] 11. alkalommal hirdette meg a Building of the Year Award versenyt, melyre minden évben több ezer építészeti projektet jelölnek. Idén sincs ez másképp, a 15 kategóriára csaknem 4000 jelölés érkezett. Szubjektív válogatásunkban a belsőépítészet kategória V4-es országokból érkező projektjeiből szemezgettünk. Apartment O | Studio Nomad
Hegyi ház | Lengyelország
poland

Hegyi ház | Lengyelország

A krakkói bázisú Kropka Studio családi háza olyan simán illeszkedik a lengyel hegyek közé, mint ahogy a szánkó siklik a havon. A lengyelországi Beskid Ślaski hegyvonulat egyik lankás domboldalán helyezkedik el a Kropka Studio [http://kropka-studio.pl] építésziroda legújabb projektje, egy modern családi ház. A formájában istállót idéző épülettel szemben
Transzcendens lebegés és land art |  Egy magyar mérnökiroda bécsi sikere
architecture

Transzcendens lebegés és land art | Egy magyar mérnökiroda bécsi sikere

A TSPC iroda és az osztrák Who Cares?! tervezőiroda közös terveikkel nyertek különdíjat egy új krematóriumra kiírt tervpályázaton. A landart eszközeivel megfogalmazott urnasétány, a végső búcsút szimbolizáló, lebegő épület és a fények transzcendenciát szimbolizáló kifinomult játéka – ezek voltak azok az építészeti megoldások, melyek miatt méltatták a magyar TSPC [http://www.