Egy tárgy, ami segít egy kényelmesebb otthoni munkaállomás megteremtésében. Szerethető, szórakoztató és esztétikailag is kellemes: íme, a co.!
A kábelrendszerező formai kialakításának ötlete egy véletlen megfigyeléssel kezdődött: „A telefontöltőm kábele körbetekeredett a hátizsákomban lévő torokfájás elleni pasztillák körül, így elkezdtem ötletelni, hogyan tudnám felhasználni ezt a jelenséget egy kábelrendszerező tervezéséhez” – mondta el a co. ötletgazdája, Miklósi Ádám. A szabadúszó formatervező a pasztillák csomagolásának hengeres formájából kiindulva következő lépésként Shapr3D és V-ray programok segítségével elkezdte életre hívni elképzelését, majd a virtuális 3D-modellekből prototípusokat készített. Ezek gipsz, 3D-nyomtatott FDM és szilikon, valamint CNC-mart alumínium variációjából öltöttek alakot.
„Különböző felhasználási szituációkat vizsgálva úgy döntöttem, hogy három típusú kábelrendszerezőt készítek: kicsi (2x2), közepes (3x3) és nagy (2x5) kivitelben” – tette hozzá Ádám. Az így elkészült rendszerezők pedig a hengerek körüli hajlításoknak köszönhetően stabilan tartják a kábeleket anélkül, hogy megsérülnének, továbbá egy sorban két kábelt is egymás fölé helyezhetünk.
Ha szeretnétek kipróbálni a co.-t, a kábelrendszerező digitális gyártási fájljai hamarosan bárki számára elérhetővé válnak, de a jövőbeli tervek szerint kész termék formájában is megvásárolhatók lesznek. A részletekért kövessétek Miklósi Ádám Instagram-oldalát.
Addig is fedezzétek fel a formatervező korábbi projektjeinek designtörténeteit: a Red Dot–díjas, rétegelt lemezből és kerf technológiával készült Slē szánkó, a pandémia idején kifejlesztett olcsó és nagy példányszámban előállítható Simple face shield arcpajzs, vagy az IKEA népszerű háztartási termékeinek bosszantó hibáin segítő, 3D-nyomtatható kiegészítők, az Uppgradera tárgykollekció mögött húzódó részleteket.
Fotók: Kevin Campean