A Kocanda Kravsko egy dél-csehországi falu határában várja azokat, akik esküvőt vagy rendezvényt szerveznének elegáns környezetben, vagy csak megszállnának egy csodálatos hangulatú panzióban.
Az eredeti barokk épületegyüttes fogadónak épült a Prága-Bécs útvonalon. A 19. század második felében kerámiagyárrá alakították, majd új épületekkel bővítették. A gyártás száz éven át működött, azonban sok hasonló ipari üzem sorsára jutott: a termelést beszüntették és pusztulásnak indult. A cseh Ora Stúdió tervei alapján a tulajdonosok, akik Kravskóból származnak, társadalmi rendezvények és turizmus céljára alakították át a területet.
A hely messziről látható, fő látványossága a gyár kéménye, amelyen egy neonkört helyeztek el: ez mintegy megkoronázza azt, egyúttal maga felé vonzza a látogatókat. Az eredeti gyár kémény melletti részét ma recepciónak és személyzeti helyiségeknek használják.
A fogadótérben korábban az agyag keverése zajlott. A keverőberendezéseket az eredeti helyükön hagyták, így az egész tér ipari jellege megmaradt. A földszinti szobák közvetlenül a tornácról közelíthetők meg, az északi oldalon az egykori gyár ablakainak acélkeretei vannak.
Az épület autentikusságát a lehető legjobban meg akarták őrizni, ezért a második emeleten szigetelték az épület belsejét: így megmaradt az eredeti, fából készült, poros homlokzat, amely meglepően jó állapotban volt. Az emeleti helyiségek autentikusságát a szabadon hagyott gerendák és az eredeti deszkák biztosítják. Mindezt gipszformák egészítik ki, amelyeket asztalként, lámpaernyőként vagy pusztán esztétikai érdekességként használnak.
Az ipari épületek nyitott elrendezésükkel sokoldalúan felhasználható teret kínálnak, így ideálisak lehetnek társasági eseményekhez, ráadásul az épületben egy étterem is működik.
ORA | Web | Facebook | Instagram
Forrás: linka.news