Köszi, korona! – 6. rész | Hello Wood

Köszi, korona! – 6. rész | Hello Wood

Különféle építészeti projektek, fesztiválok, nyári táborok – csak néhány elem a Hello Wood szakmai portfóliójából, melyekre nagy hatással volt a koronavírus-helyzet. Az elsősorban közösségi fainstallációiról ismert magyar csapat a viszontagságok ellenére sem hátrált meg, sőt, saját tervezésű kabinjaik egyre nagyobb népszerűségnek örvendenek. Hogy milyen új utakat nyitott meg a kollektíva számára a pandémia, arról Huszár András, a Hello Wood társalapítója, ügyvezetője mesél.

Több mint egy éve vagyunk kénytelenek együtt élni a pandémia okozta változásokkal. Hogyan hatott a koronavírus a vállalkozásotokra?

A koronavírus miatt kialakult helyzet számunkra is változásokat hozott, de ahogy a táborainkban a problémákat inkább feladatként és kihívásként kezeljük, úgy sikerült gyorsan reagálnunk erre a helyzetre is. Tartottuk magunkat korábbi stratégiai tervünkhöz, de a pandémia szükségessé tette, hogy vállalkozásunkon belül áthelyezzük a fókuszt és megerősítsük azokat a tevékenységeinket, amelyek a vírushelyzet ellenére is eredményesek lehetnek. Sikeresen indítottuk el az éppen zajló léptékváltásunkat, előtérbe helyezve a nagyobb volumenű építészeti projekteket, mint amilyen a készülő Normafa lombkorona-tanösvény is, vagy a Mathias Corvinus Collegium nyertes építészeti tervpályázata (amelyről korábban mi is beszámoltunka szerk.)

A Hello Wood rendezvényekhez köthető lába ideiglenes visszaszorult azzal, hogy az események, fesztiválok elmaradtak, például nem épült fel a Colosseum a Sziget Fesztiválon, de a svájci popup-éttermeink is a raktárban maradtak. Ugyanakkor tavaly bemutattuk új kabintermékeinket, a Kabinkát és a Workstationt, amelyek felkavarták az „előregyártott házak” piacát. A Hello Wood kabinjai iránti kereslet folyamatosan nőtt az elmúlt időszakban, már országszerte épülnek a személyre szabott házak. Olyan termékeket vezettünk be a hazai piacra, amelyekre igény mutatkozott már a koronavírus megjelenése előtt is, de az elmúlt év sokakban felerősítette a vágyat egy ilyen kisház birtoklására. Oktatási projektjeinket is tudtuk folytatni, így nem maradt el sem a gyerektábor, sem a hazai építész alkotótáborunk, de a témát mindkét esetben jelentősen formálta a vírushelyzet.

Ha valamit megtanultál a pandémiának köszönhetően, mi volt az?

Visszanézve mondhatom, hogy előremutatóan hatott a pandémia a Hello Woodra, új utakat, megoldásokat, sales csatornákat kerestünk és eredményesen találtunk is. Motiváló történése az időszaknak, hogy több nagy szabású projekttel is megkerestek minket, ami előrevetíti a Hello Wood léptékváltásának sikerességét, de egy világjárvány kapcsán sikerről nehéz nyugodt szívvel beszélni, mert sokak vesztették el hozzátartozóikat vagy éppen állásukat.

A koronavírus-járvány megerősített minket abban, hogy válsághelyzetben is képesek vagyunk a megújulni, áthelyezni a fókuszt, alkalmazkodni a váratlan helyzetekhez.

Fotók: Hello Wood, Darab Zsuzsa

Hello Wood | Web | Facebook | Instagram

továbbiak
Egy őszinte épület | A Bánáti + Hartvig új irodája
design

Egy őszinte épület | A Bánáti + Hartvig új irodája

A Bánáti + Hartvig Építész Iroda régi bázisát kinőve új irodaépületet igényelt, ám sem egy neutrális bériroda, sem egy új ház építése nem jött náluk szóba. Olyan helyet szerettek volna, ami meglévő épületet gondol újra: őszinte, környezettudatos, maximálisan megmutatja építészeti szemléletmódjukat, miközben öröm benne dolgozni és létezni. Elmeséljük, mit láttunk és
Két díj is juthat a debreceni Aquaticumnak | BORD Építész Stúdió
architecture

Két díj is juthat a debreceni Aquaticumnak | BORD Építész Stúdió

Az Architizer A+ Awards-on két kategóriában is döntős a debreceni fürdő: nyílt, online szavazáson dől majd el, kikhez kerülnek az elismerések. A rekreációs kategória mellett a a speciális PLUS kategória építészi és mérnöki munkát elismerő alkategóriájában is a legjobbak közé választották a BORD Építész Stúdió tervei alapján megszületett strandfürdőt. Szavazatotokat
Fenntartható gyorsvasúthálózat épülhet Olaszországban | Zaha Hadid Architects
design

Fenntartható gyorsvasúthálózat épülhet Olaszországban | Zaha Hadid Architects

A londoni építész iroda lesz a Hyperloop Italia partnere egy közel szuperszónikus sebességgel közlekedő vonathálózat designjának kialakításában. A projekt jelenleg a megvalósíthatósági tanulmány fázisánál tart: a tervek szerint Milánót a Malpensa reptérről a mostani közel háromnegyed óra helyett a Hyperlooppal majd tíz perc alatt el lehet érni. A későbbiekben vasútrendszert